Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

Król pisze, ale nie filmuje

W morzu literackich dzieł spod znaku literatury grozy, ciężko wyobrazić sobie bardziej reprezentatywną dla tego nurtu postać, niż Król Stefek Upiorny, czyli Stephen King, który uważany jest za jednego z najlepszych współczesnych pisarzy horroru. Nic więc dziwnego, że po fali ekranizacji jego powieści w latach 70., 80. i 90., najlepsze teksty mistrza papierowej grozy wracają na filmową tapetę. Po mocno nieudanym remaku „Carrie” w reżyserii Kimberly Peirce, proces rewitalizacji przejdą inne, legendarne produkcje. Jest też szansa na ekranizację pozycji dotąd nie przetworzonej przez branżę filmową.

strachamam, horrorO tym, że wytwórnia Warner Bros planuje pokazać światu nowe oblicze najbardziej rozpoznawalnego klauna w historii horroru, Pennywisa, w którego postać wcielił się wroku 90 Tim Curry (mała dygresja – czy wiedzieliście, że to jego prawdziwe włosy?), usłyszeliśmy aż pięć lat temu. „To” miało zostać nakręcone przez Carryego Fukunaga, który jest odpowiedzialny za gotycką opowieść z Mią Wasikowską w roli Jane Eyre, oraz bardzo udany serial „True Detective”. W tym czasie projekt przeniósł się do subfirmy grupy WB – New Line Cinema. I tu pojawiła się pierwsza bardzo ważna informacja, nie tylko dla fanów „It”, ale horroru jako takiego, bowiem NLC zmienia strategię i wraca wyłącznie do horroru (za sobą mają wielkie sukcesy na tym polu – wystarczy tu przypomnieć serię „Koszmar z ulicy Wiązów”). W związku z tym, krystalizują się także plany dotyczące re ekranizacji Kingowskiego „It”.

W filmie znów poznamy grupę dzieciaków zrzeszonych pod sztandarem „Losers Club”, które staną w oko w oko z pradawną złą siłą, manifestującą się w postacie mieszkającego w kanałach klauna Pennyswise. New Line Cinema planuje wypuścić film w dwóch częściach – pierwsza ma pokazać historię dzieci, druga zajmie się losami tej samej gromadki tyle, że już dorosłej. Fukanaga nadal jest jedynym reżyserem branym pod uwagę w tej ekranizacji, co powinno korzystnie wpłynąć na obraz, który znając twórczość reżysera, nabierze dusznej, mrocznej, lovecraftowskiej atmosfery. Nie wiemy jeszcze jaka są nowe ramy czasowe powstawania projektu. To na co na pewno najbardziej czekają fani książki, jak i miniserialu z 1990 roku, to odpowiedź na pytanie, kto zagra Pennywisa?

horror, strachamamKultowy horror „Lśnienie” opowiadający historię Jacka Torrensa, który wraz z rodziną udaje się do ośnieżonego hotelu Overlook, aby tam objąć posadę stróża, doczeka się prequelu – wiemy o tym od kwietnia zeszłego roku. Film, pod roboczym tytułem „The Overlook Hotel”, zostanie wyprodukowany pod skrzydłami Warner Brosa, podobnie jak wspomniany powyżej remake „To”. Obecnie trwają rozmowy dotyczące postaci reżysera, który podejmie się zadania sfilmowania obrazu. Jak na razie najbardziej prawdopodobna osobą obsadzoną na tym stanowisku będzie Alfonso Cuaron („Children of man”, „Gravity”), gwiazda wytwórni WB. Problem w tym, że reżyser stoi przed trudnym wyborem, bowiem przed nim stanęła propozycja nakręcenia spin-offu Harrego Pottera , czyli „Fantastic Beasts and Where To Find Them”. Gra jest warta świeczki, bowiem imperium J.K. Rownling to, dzięki fanom Pottera murowany hit kinowy. Na razie wiadomo tyle, że scenariusz do prequela napisze Glen Mazzara, odpowiedzialny z dialogi w serialu „The Walking Dead”.

Co ciekawe akcja filmu ma przenieść nas w czasy przed bytnością rodziny Torrensów w placówce, ale też jeszcze zanim pojawił się tam Delbert Grady. Dowiemy się więc w końcu jakie wydarzenia sprawiły, że hotel stał się przeklęty. Czy Curaon zasiądzie za kamerą, czy nie film na pewno powstanie. Czy Stephen King został zaproszony do współpracy? O tym źródła milczą.

horror, horrorflick, strachamamW dwa lata po amerykańskim wydaniu, a więc w roku 1994 na półki polskich księgarni trafiła prawdopodobnie jedna z najbardziej klaustrofobicznych książek Kinga. „Gra Geralda” opowiadała historię Jessie, która będąc wraz z małżonkiem w odludnym domku oddaje się miłosnym igraszkom. Gdy mąż staje sie zbyt natarczywy, przywiązana do łóżka bohaterka kopie go w krocze, a ten umiera na zawał serca. Po jakimś czasie pojawia się postać wygłodniałego psa, oraz demonów przeszłości gnębiących kobietę. W dziesięć lat po polskim wydaniu książki, literacki obraz staje przed szansą sfilmowania. Reżyserem tego projektu zostanie Mike Flanagan („Oculus”), który porzuca prace nad horrorem „Diver”, próbującym pokazać „eksplorację martwego umysłu” (cokolwiek to znaczy), aby rzucić się w wir prac nad prozą Kinga. Partneruje mu Jeff Howard, który napisze scenariusz do filmu. Ciekawe kto zagra postać przywiązanej, nagiej kobiety?

horrorflick, horor, strachamamStephen King to bez dwóch zdań jeden z najczęściej ekranizowanych autorów literackiego horroru. To w jego głowie powstały historie znane z „Misery”, „Smętarza dla zwierzaków”, „Miasteczka Salem”, „Carrie”, „Lśnienia”, czy „Firestarter” – a to tylko czubek góry lodowej. Ciekawe więc, dlaczego WB nie zaprosiło do pomocy przy produkcjach należących do imperium Króla Stefka upiornego, samego autora. Czy franczyza „Lśnienia” obroni się samoistnie? A może czeka ja los nieszczęsnej „Carrie”? Czy królestwo bez króla to jeszcze królestwo? O tym przekonamy się już niebawem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on Maj 26, 2014 by in Horror, News, Plotki and tagged , , , , , , , , .

Strachamam – Pinterest

Poster Perversion

Kocham dziwne kino

Kocham dziwne kino!

Panorama Kina

Cinema Frankenstein

Strach ma skośne oczy

Kategorie

Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

DVD Commentary

From action movies to zombie flicks, sharing filmmakers' commentary on the films you love

AtmoWorks

A World Away, Worlds Within

The Dollar Horror Blog

A Celebration of All Things Spooky and Weird

Confessions Of A Christian Freak

[the various brain droppings, rants and general wackiness of Uncle NecRo]

Radio of Horror Blog

The Longest Running Horror Show in New England

Stigmatophilia's gore splattered corner of insanity.

Horror, Gore, Exploitation, Trash, Cult Movies; Reviews, Interviews, Music and More...

AnythingHorror.com

Horror Movies, Horror News, and So Much More

The Horrifically Horrifying Horror Blog

Inspiring ghouls of the fictional world of horror everywhere.

The B-Horror Blog

HORROR MOVIES: THE GOOD, THE BAD AND THE VERY, VERY UGLY...

Funky Jeff

Music&lifestyle worth writing about...

HORROR RISES FROM SPAIN

You Spanish horror podcast

Świątynia Krzyku

Poezja Kosmicznego Horroru

%d blogerów lubi to: