Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

Czas odgrzewanego kotleta, część 1

W ciągu ostatnich lat mogliśmy poczuć siłę bombardowania przez niekończącą się serię remaków. I choć odświeżenie klasycznych pozycji przynosi różne rezultaty, które może zobrazować klasyczna sinusoida z fatalną „Carrie” na dole, i bardzo udanym „Świtem żywych trupów” na dole, twórcy nie rezygnują i podejmują ryzyko fanowskiej furii. Remaków w tym roku, i następnym roku będzie o wiele więcej. Poza opisywanymi przeze mnie zmartwychwstaniem cyklu Amityville, oraz oczekiwaną (od tylu miesięcy!) produkcją Eli Rotha „Green Inferno„, czekają nas:

1) Powrót „Dyniogłowego”

Temat zemsty zawsze był tematem chodliwym. Pamiętacie jak w 1988 roku Lance Henriksen wcielający się w postać zrozpaczonego ojca, szukał zemsty na bandzie nastolatków, którzy przypadkiem doprowadzili do śmierci jego syna? Otóż reżyserski debiut Stana Winstona sprzedał się tak dobrze, że firma produkcyjna zdecydowała się na nakręcenie kolejnych części „Dyniogłowego”. Niestety z marnym skutkiem. Każda kolejna część była tylko gorsza od poprzedniej. Stąd pomysł na nakręcenie nowej wersji, a być może i powrót do franczyzy. a tym samym zapoczątkowanie nowej serii. Odpowiedzialna jest za to firma Motion Picture Corporation of America (MPCA). Na rezultaty pomysłu przyjedzie nam niestety jeszcze poczekać, bowiem w tej chwili trwają poszukiwania autora/ów scenariusza oraz reżysera. Jak zastrzega wytwórnia chcą w nowej wersji nawiązać przede wszystkim do produkcji lat 80. i odciąć się od jego następców. Czekając zatem na nową wersję, warto przypomnieć sobie jego pierwowzór. A oto zwiastun pierwszego „Dyniogłowego”:

2) „Gremliny” znów będą rozrabiały! 

To musiało się zdarzyć. Najczęściej puszczany świąteczny horror doczeka się filmowej rewitalizacji. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że Warner Bros znów nakarmi Mogwaia po północy. Za kamerą stanie Richard Donner, który początkowo miał chrapkę na remake innego klasyka, filmu naszego dzieciństwa „Goonies”. Jednak firma dzierżąca prawa do obu tytułów (WB) zwektorowała się na rychłą premierę „Gremlinsów” (niestety tak brzmi polskie tłumaczenie tytułu). Jeśli wszystko pójdzie z planem Gizmo porodzi upiorne rodzeństwo jeszcze na początku przyszłego roku, a z Bożą pomocą może i stanie się to w nadchodzące święta. Kto złamie trzy złote zasady opieki nad mogwaiami? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Będę informował was na bieżąco jako, że sam jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju akcji tej sprawy.

3)  Wilkołak znów zawyje w Londynie

Fani, którzy mieli nadzieję, że pomysł na remake „Amerykańskiego wilkołaka w Londynie”  rozejdzie się po kościach mogą już szykować chusteczki do ocierania łez rozczarowania. Projekt – choć powoli – nadal podąża do celu, zaś spekulacjom i plotkom co do samej realizacji nie ma końca. Sam film ma mieć nieco odmienną fabułę od oryginału i stanie się raczej spinoffem, niż kalką 1 do 1. Jakiś czas temu reżyser pierwowzoru John Landis ujawnił, że firmy produkcyjne już od kilku lat nękają go, chcąc wyciągnąć prawa do oryginalnego pomysły i scenariusza. W końcu zeszłego lata uległ, sprzedając je firmie Weinstein Brothers, która z kolei ostatnio ujawniła problemy z samym filmowaniem – ciężko im zmierzyć się z legendą (w końcu AWIL to prawdopodobnie najlepszy film o wilkołakach). Jak mówią plotki WB zastanawia się nad sprzedaniem praw hegemonowi amerykańskiego kina grozy jakim jest Dimenstion Films. Co z tego wyniknie? Zobaczymy.

To jednak nie koniec! Kolejne remaki w drodze. Ich listy szukajcie w drugiej części artykułu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Strachamam – Pinterest

Poster Perversion

Kocham dziwne kino

Kocham dziwne kino!

Panorama Kina

Cinema Frankenstein

Strach ma skośne oczy

Kategorie

Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

DVD Commentary

From action movies to zombie flicks, sharing filmmakers' commentary on the films you love

AtmoWorks

A World Away, Worlds Within

The Dollar Horror Blog

A Celebration of All Things Spooky and Weird

Confessions Of A Christian Freak

[the various brain droppings, rants and general wackiness of Uncle NecRo]

Radio of Horror Blog

The Longest Running Horror Show in New England

Stigmatophilia's gore splattered corner of insanity.

Horror, Gore, Exploitation, Trash, Cult Movies; Reviews, Interviews, Music and More...

AnythingHorror.com

Horror Movies, Horror News, and So Much More

The Horrifically Horrifying Horror Blog

Inspiring ghouls of the fictional world of horror everywhere.

The B-Horror Blog

HORROR MOVIES: THE GOOD, THE BAD AND THE VERY, VERY UGLY...

Funky Jeff

Music&lifestyle worth writing about...

HORROR RISES FROM SPAIN

You Spanish horror podcast

Świątynia Krzyku

Poezja Kosmicznego Horroru

%d blogerów lubi to: