Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

Wznowienia, wznowienia i jeszcze więcej wznowień…

Im więcej filmów grozy się pojawia, tym bardziej skłaniam się w stronę postmodernistycznych teorii. A w zasadzie nie tyle ja, co jak widać filmowcy, którzy serwują nam coraz więcej odgrzewanych kotletów. Czy naprawdę wszystko już było a my – widzowie – jesteśmy skazani na oglądanie wciąż tych samych historii? Czy faktycznie dobrej fabuły szukać ze świecą? Najwyraźniej tak. Po serii remaków klasyki filmów grozy z lat osiemdziesiątych czeka nas nowa seria wznowień. Tym razem na warsztat filmowców trafiają klasyczne pozycje – Frankenstein, Dracula i Mumia.

Wszystko za sprawą wytwórni Universal, która pioniersko wsadziła kij w mrowisko. Na początek „Dracula”. Wstępnie film miał zwać się „Dracula, year zero”, później producenci postanowili uprościć tytuł i skrócić do klasycznego „Dracula”, ostatecznie film będzie nazywał się „Dracula Untold”. Przyczyną nadania tytułu ma być fabuła, która ma opowiedzieć nam historię najsłynniejszego wampira i jego korzeni. Tu już zaczynam się obawiać – czy przyjdzie nam zobaczyć dzieciństwo Vlada Palownika? Film ma być prequelem klasycznej produkcji z Belą Lugosim z 1931 roku.

Scenariusz opowiada historie młodego księcia, który, gdy jego żona i dziecko stają przed zagrożeniem ze strony żądnego krwi sułtana, poświęca swoją duszę by ich ocalić i przez to staje się pierwszym wampirem”.

Poniżej: Nowe oblicze Draculi.

W roli tytułowej zobaczymy Luka Evansa („Immortals”, „The Raven”, „The Hobbit”), zaś Minę zagra Sarah Gadon („Antyviral”, „A dangerous method”, „Cosmopolis”). Na stołku reżyserskim usiądzie Gary Shora, który wraca do biznesu filmowego po siedmioletniej przerwie. Premiera filmu przewidziana jest na 2014 rok.

Frankenstein to przedsięwzięcie wytwórni 20th Century Fox. Musze przyznać, że tu zacieram łapki, bowiem w roli Viktora von Frankensteina przyjdzie nam zobaczyć znakomitego (jak dotąd) Jamesa McAvoy’a, zaś w rolę Igora wcieli się Daniel Radcliffe. Niestety dalej nie wiadomo kto zagra role samego potwora. Co do fabuły również nie wiemy zbyt wiele, poza tym, że do klasycznej opowieści ma trafić spin off o charakterze sci-fi. Tak więc ci, którzy liczyli na wierną adaptację gotyckiej powieści Mary Shelley mogą się ze swoimi marzeniami pożegnać.

Poniżej: Nowe wcielenie Viktora Von Frankensteina

X-Men-First-Class-movie-image-James-McAvoyPremiera filmu przewidziana jest na 17 października 2014 roku.

Tym sposobem dochodzimy do crème de la crème dzisiejszych doniesień. „Mumia” powstaje, jak już wspomniałem, pod skrzydłami wytwórni Universal Pictures. Po tym, jak projekt opuścił przyszły-niedoszły reżyser Len Wiseman, jego miejsce zajął Andrés Muschietti, którego możecie kojarzyć z tegorocznego filmu „Mama” (film również powstał w wytwórni Universal i przyniósł jej zysk 146 mln $).

To co niepokoi w „Mumii” to chęć użycia przez reżysera CGI (computere-generated imagery). CGI w obfitej ilości pojawiło się już w „Mamie” i moim zdaniem nie przysłużyło się filmowi (który mimo wspaniałego początku nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Zapraszam do przeczytania mojej recenzji filmu – wystarczy że klikniecie TUTAJ.) .

Autorem scenariusza jest Jon Spaihts, który ma spore doświadczenie w pisaniu scenariuszy wysokobudżetowych filmów („The Darkest hour”, „Prometheus”). Historia „Mummy reboot”  osadzona jest we współczesnych czasach. Na razie wiemy, że ma zawierać w sobie elementy przygodowe, akcji oraz horroru. Data premiery jest jeszcze nie znana.

Rok 2014 zapowiada się (niestety znowu) jako rok pełen remaków. Tym razem twórcy sięgają po horrorwe sacrum. Czy wyjdą z tego obrotną ręką? Trzymam kciuki.

 

Reklamy

One comment on “Wznowienia, wznowienia i jeszcze więcej wznowień…

  1. Pingback: 9 kręgów piekła | Stracha Mam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on Wrzesień 16, 2013 by in Horror and tagged , , , , , , .

Strachamam – Pinterest

Poster Perversion

Kocham dziwne kino

Kocham dziwne kino!

Panorama Kina

Cinema Frankenstein

Strach ma skośne oczy

Kategorie

Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

DVD Commentary

From action movies to zombie flicks, sharing filmmakers' commentary on the films you love

AtmoWorks

A World Away, Worlds Within

The Dollar Horror Blog

A Celebration of All Things Spooky and Weird

Confessions Of A Christian Freak

[the various brain droppings, rants and general wackiness of Uncle NecRo]

Radio of Horror Blog

The Longest Running Horror Show in New England

Stigmatophilia's gore splattered corner of insanity.

Horror, Gore, Exploitation, Trash, Cult Movies; Reviews, Interviews, Music and More...

AnythingHorror.com

Horror Movies, Horror News, and So Much More

The Horrifically Horrifying Horror Blog

Inspiring ghouls of the fictional world of horror everywhere.

The B-Horror Blog

HORROR MOVIES: THE GOOD, THE BAD AND THE VERY, VERY UGLY...

Funky Jeff

Music&lifestyle worth writing about...

HORROR RISES FROM SPAIN

You Spanish horror podcast

Świątynia Krzyku

Poezja Kosmicznego Horroru

%d blogerów lubi to: