Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

Najnowsze doniesienia o remaku „Poltergeista”

Powoli krystalizują się plany co do remaku „Poltergeista”. Jego premiera przewidziana jest na mniej więcej połowę 2014 roku – oczywiście wszystko może się zmienić, jak to zwykle bywa z filmami, do których dopiero zaczynają się zdjęcia (połowa jesieni 2013). Fabuła, jak mówią producenci, nie ulegnie zmianie – w końcu to remake. Znów zobaczymy zmagania tradycyjnej amerykańskiej rodziny z nieprzyjaznymi duchami, które szczególnie upodobały sobie najmłodszą córkę domowników. Jak pamiętacie w oryginale z 1982 roku, przyczyną dla której duchy nawiedziły rodzinę państwa Freeling było wybudowanie osiedla domów jednorodzinnych na starym cmentarzu (niestety deweloper usunął nagrobki ale zapomniała o ciałach). Do kręcenia scen w których z ziemi wystrzeliwują otwierające się trumny użyto prawdziwych szkieletów, bowiem okazały się być tańsze niż ich plastikowe wersje. Był to jeden z powodów dla którego, jak głosi legenda z planu filmowego, nad obsadą „Poltergeista” miała zawisnąć klątwa. Takiego PR ze świecą szukać we współczesnym filmie (przypomnę, że inny wielki hit „Egzorcysta” Friedkina, również uważany był za film przeklęty przez co jego notowania w boxofficach niesamowicie wzrosły gdyż każdy chciał zobaczyć zakazany, obrazoburczy obraz). Ciekawe czy twórcy pokuszą się o stworzenie tak szeroko zakrojonej promocji. Jeśli tak, to będą musieli zbudować wokół dzieła historię, która musiałaby wzbudzić moralny niepokój ale też konieczność zaspokojenia niezdrowej ciekawości.

Przyjrzyjmy się zatem obsadzie filmu.

1) Steve Freeling

Postać Steve Freelinga przypadła w roku 1982 Craigowi T. Nelson. Rola ta nie była łatwa. Oto jedyny żywiciel rodziny, ciężko harujący ojciec staje przed zagrożeniem, które nie jest namacalne a jednak jest bardzo realne. W filmie widzimy przemianę bohatera z niedowiarka – racjonalisty w prawdziwego ghostbustera. W remaku zagra go Sam Rockwell znany fanom filmów grozy ze znakomitego filmu „Moon” Sama Bella.

2) Diane Freeling

Diana Freeling, którą znamy z oryginały „Poltergeista”, zagrana przez JoBeth Williams to wchodząca w rolę ustabilizowanej matki była hipiska. Z jednej strony dalej jest dzieckiem natury, trudno jej wyzbyć się infantylnego zachowania, z łatwością przychodzi jej również wiara w świat duchów. Ale z drugiej strony ta krucha kobieta jest w stanie podjąć walkę o swoje dzieci – nie cofa się przed skokiem do basenu pełnego trupów, zmaganiem z gigantycznym białym monstrum czy przejście na druga stronę do świata umarłych. Czy Rosemarie DeWitt, która zobaczymy w remaku udźwignie dualizm tej postaci?

3) Carol Anne i Robbie Freeling

Najbardziej widoczna (przynajmniej fizycznie) zmiana zajdzie w głównej dziecięcej bohaterce. Jak pamiętacie postać Carol Anne Freeling w wersji Toba Hoopera grana była przez blondwłosą Heather O’Rourke, która zmarła przedwcześnie w wieku lat 12 (zaraz po zakończeniu zdjęć do Poltergeista III, co miało potwierdzić plotki o rzekomej klątwie ciążącej nad serią). W nowym wydaniu zobaczymy sześcioletnią Kennedi Clements, mającą już za sobą kilka ról telewizyjnych. Olivera Robinsa, który jest ostatnim żyjącym spośród dziecięcej obsady oryginalnego „Poltergeista„, zastąpi Kyle Catlett, który do tej pory grał w amerykańskich serialach, które niestety nie miały premiery na polskich ekranach („Mercy”, „Unforgettable” czy „The Following”).

W ostatnich tygodniach pojawiły się plotki o dołączeniu do obsady Nikki Blonsky (puszysta aktorka specjalizująca się w komediach, zwłaszcza tych romantycznych). Niestety nie wiemy jeszcze w którą z postaci ma się wcielić (być może zagra starsza córkę albo medium?)

Powód dla którego remake powstaje jest dość prozaiczny. Oryginalna wersja filmu do tej pory znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej kasowych horrorów wszech czasów. Realizując „Poltergeista” Tobe Hooper miał już za sobą realizację „Teksańskiej masarky piłą mechaniczną” oraz „Lifeforce”. Jak na razie Gil Kenan może pochwalić się doświdczeniami w produkcjach młodzieżowo – dziecięcych. Oby tylko wskrzeszone dzieło nie okazało się zbyt infantylne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on Wrzesień 13, 2013 by in Horror, News, Plotki and tagged , , , , , .

Strachamam – Pinterest

Poster Perversion

Kocham dziwne kino

Kocham dziwne kino!

Panorama Kina

Cinema Frankenstein

Strach ma skośne oczy

Kategorie

Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

DVD Commentary

From action movies to zombie flicks, sharing filmmakers' commentary on the films you love

AtmoWorks

A World Away, Worlds Within

The Dollar Horror Blog

A Celebration of All Things Spooky and Weird

Confessions Of A Christian Freak

[the various brain droppings, rants and general wackiness of Uncle NecRo]

Radio of Horror Blog

The Longest Running Horror Show in New England

Stigmatophilia's gore splattered corner of insanity.

Horror, Gore, Exploitation, Trash, Cult Movies; Reviews, Interviews, Music and More...

AnythingHorror.com

Horror Movies, Horror News, and So Much More

The Horrifically Horrifying Horror Blog

Inspiring ghouls of the fictional world of horror everywhere.

The B-Horror Blog

HORROR MOVIES: THE GOOD, THE BAD AND THE VERY, VERY UGLY...

Funky Jeff

Music&lifestyle worth writing about...

EL PODCAST SURGE DE LA TUMBA

Lo mejor del terror

Świątynia Krzyku

Poezja Kosmicznego Horroru

%d blogerów lubi to: