Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

Szaleństwa Mika Flanagana

Amerykański reżyser horrorów Mike Flanagan (urodzony w Sałem – przypadek? nie sądzę) ogłosił rozpoczęcie prac nad nowym filmem „Somnia” zaraz po tym jak w Toronto odbył się premierowy pokaz jego ostatniego filmu „Oculus”. Przypomnę, że mogliśmy kilka lat temu zobaczyć znakomity krótkometrażowy film Flanagana o tytule „Oculus: Chapter 3 – The Man with the Plan”. Film opowiadał historie mężczyzny, który będąc pod wrażeniem historii o przeklętym lustrze postanawia spędzić jakiś czas sam na sam ze zwierciadłem, jednocześnie filmując całe zajście. Mimo małego nakładu pieniężnego oraz jednego aktora, reżyserowi udało się stworzyć atmosferę grozy, której nie powstydziłby się rasowy film grozy o wielotysięcznym budżecie. Nic więc dziwnego, że Flanagan wrócił do pomysłu diabelskiego lustra.

Drugi film reżysera sprawił, że krytyka zaczęła w reżyserze widzieć nadzieję kina grozy młodego pokolenia (podobnie jak to było z Marshallem, który niestety odwrócił się od horroru na rzecz tworzenia antycznych opowieści o walce legionistów z barbarzyńcami). „Absentia” opowiadała historię dwóch sióstr z których jedna pomaga drugiej po stracie męża, który nie umarł a zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich uporządkowane życie zostaje wywrócone do góry nogami gdy mąż wraca, jednak nie jest tą samą osobą. Niskobudżetowa „Absentia” znów pokazała, że reżyser wie jak budować napięcie, kierować aktorami i operować kamerą, toteż nie trzeba było czekać długo na drugi pełnometrażowy film Flanagana, który jest przedłużeniem jego krótkiego metrażu sprzed lat.

Premiera pełnometrażowego „Oculusa” przypadła na ten miesiąc podczas odbywającego się w Toronto festiwalu filmowego. Pomimo, że nie mamy jeszcze daty oficjalnej premiery film zyskał bardzo pozytywne recenzje (między innymi serwis Bloody Discusting przyznał produkcji ocenę 4,5 punktu na 5). W filmie zobaczymy walkę kobiety o udowodnienie niewinności brata. Problem polega na tym, że zbrodnia została popełniona przez znane nam z krótkometrażówki zwierciadło. Przyznam, że mimo sugerującej subnazwy krótkiego metrażu („3rd chapter”) nie znalazłem żadnego nawiązania między „Oculusem” starym a nowym (być może jest to film w filmie ale żeby to sprawdzić przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać).

Czekając na polską premierę „Oculusa” (trzymam kciuki aby film ukazał się przynajmniej na DVD) zza wielkiej wody docierają wieści o nowym projekcie rozpoczętym przez Mike Flanagana. Film nazywa się „Somnia” a zdjęcia rozpoczynają się w bliżej nieokreślonej przyszłości – ale jeszcze tej jesieni. „Somnia” to drugi film w całości napisany przez duet reżyser-scenarzysta: Flanagan i Jeff Harris. Pierwszy raz panowie spotkali się przy okazji pisania scenariusza do „Oculusa”. Obraz ma pokazać mrożącą krew w żyłach historię chłopca-sieroty, który śniąc zmaterializuje swoje najstraszniejsze koszmary w naszym świecie (brzmi trochę jak ekranizacja życia Dorothy Spinner z komiksu Doom Patrol).

Zapraszam do pozostawienia komentarzy poniżej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Informacja

This entry was posted on Wrzesień 11, 2013 by in Horror, News, Plotki and tagged , , , , .

Strachamam – Pinterest

Poster Perversion

Kocham dziwne kino

Kocham dziwne kino!

Panorama Kina

Cinema Frankenstein

Strach ma skośne oczy

Kategorie

Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

DVD Commentary

From action movies to zombie flicks, sharing filmmakers' commentary on the films you love

AtmoWorks

A World Away, Worlds Within

The Dollar Horror Blog

A Celebration of All Things Spooky and Weird

Confessions Of A Christian Freak

[the various brain droppings, rants and general wackiness of Uncle NecRo]

Radio of Horror Blog

The Longest Running Horror Show in New England

Stigmatophilia's gore splattered corner of insanity.

Horror, Gore, Exploitation, Trash, Cult Movies; Reviews, Interviews, Music and More...

AnythingHorror.com

Horror Movies, Horror News, and So Much More

The Horrifically Horrifying Horror Blog

Inspiring ghouls of the fictional world of horror everywhere.

The B-Horror Blog

HORROR MOVIES: THE GOOD, THE BAD AND THE VERY, VERY UGLY...

Funky Jeff

Music&lifestyle worth writing about...

EL PODCAST SURGE DE LA TUMBA

Lo mejor del terror

Świątynia Krzyku

Poezja Kosmicznego Horroru

%d blogerów lubi to: