Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

3 grupy interesów i Vanessa Hudgens

Kino grozy zwykle przedstawia historię antagonizmu między ludźmi a wampirami, ludźmi a zombie, ludźmi a ludźmi… Jednak tym razem ludzie stanął twarzą w twarz z wampirami a te z kolei zmierzą się z nienawidzącymi ludźmi zombie. To dość zaskakujące bowiem dawno, dawno temu wszystkie te grupy dobrze się ze sobą dogadywały. Tak w dużym skrócie wygląda zarys fabuły do filmu „Kitchen sink”, który wejdzie do kina już w październiku przyszłego roku. Główną role w filmie ma zagrać…Vanessa Hudgens. Poza walką między trzeba grupami interesów (wiadomo, że zombie chcą mózgów, wampiry krwi – a ludzie? świętego spokoju?), przyjdzie nam przyglądać się losom grupy nastolatków, którzy będą próbować przeżyć w nieprzyjaznym świecie fantastycznych potworów. Scenariusz do filmu napisał Oren Uziel, który mimo, że dopiero debiutuje z „Kitchen sinkiem” zabrał się już za pisanie dialogów do takich przyszłych hitów jak „Mortal Kombat” czy „Men in black 4”. Możemy zatem przypuszczać, że film nie będzie czystym gatunkowo horrorem ale miksem grozy i komedii. Jak sami twórcy zapewniają ma to być obraz utrzymany w klimacie „Zombielandu”.

Pomysł na wprowadzenie wielu postaci z filmów grozy do jednego filmu nie jest niczym nowym. Tradycja kolektywnego straszenia pojawiła się już jakiś czas temu, jednakże miks potworów wywoływał raczej uśmiech na twarzy niż gęsią skórkę. Oto kilka przykładów filmów w których mogliśmy oglądać urzędujące stadnie potwory:

– „Frankenstein Meets the Wolf Man” – Potwór Frankensteina wyskakuje z kawałka lodu, na co Talbot, który kreaturę znalazł natychmiast zmienia się w wilkołaka. Rozpoczyna się walka tytanów. Czarno biały film z cyklu „nie do wiary”. Klasyka nadająca się w sam raz do Strefy 11.

– „Monster squad” – Dracula planując zawładnąć światem śmiertelników postanawia ściągnąć na ten padół łez jeszcze więcej przeróżnych stworów – między innymi wilkołaka, mumię i potwora Frankensteina. Do boju z szatańskimi pomiotami staje banda dzieci. Czerpiący z horrorów „Goonies” dla całej rodziny.

– „Van Helsing” – Prawdopodobnie miało być spektakularnie, z werwą, dowcipnie i celnie. Wyszło jak wyszło. Jednakże tylko tu możemy zobaczyć, że Dracula to prawdziwy byk reproduktor. Co więcej jego dzieci rozwijają się w kokonopodobnych jajach. Rzecz dla lubiących łamanie praw kina grozy i śmiałe podejście do tradycji.

– „Cabin in the woods” – Rodzina uwielbiających zadawanie tortur rednecków, cenobici, jednorożec, wampiry, zombie, mareman i wielu wielu innych stają do walki z ludzkością. Na koniec końców wielcy pradawni. Cudowna zabawa konwencją, wisielczy humor i brak happy endu gwarantują wspaniałą zabawę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Strachamam – Pinterest

Poster Perversion

Kocham dziwne kino

Kocham dziwne kino!

Panorama Kina

Cinema Frankenstein

Strach ma skośne oczy

Kategorie

Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

DVD Commentary

From action movies to zombie flicks, sharing filmmakers' commentary on the films you love

AtmoWorks

A World Away, Worlds Within

The Dollar Horror Blog

A Celebration of All Things Spooky and Weird

Confessions Of A Christian Freak

[the various brain droppings, rants and general wackiness of Uncle NecRo]

Radio of Horror Blog

The Longest Running Horror Show in New England

Stigmatophilia's gore splattered corner of insanity.

Horror, Gore, Exploitation, Trash, Cult Movies; Reviews, Interviews, Music and More...

AnythingHorror.com

Horror Movies, Horror News, and So Much More

The Horrifically Horrifying Horror Blog

Inspiring ghouls of the fictional world of horror everywhere.

The B-Horror Blog

HORROR MOVIES: THE GOOD, THE BAD AND THE VERY, VERY UGLY...

Funky Jeff

Music&lifestyle worth writing about...

EL PODCAST SURGE DE LA TUMBA

Lo mejor del terror

Świątynia Krzyku

Poezja Kosmicznego Horroru

%d blogerów lubi to: