Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

12 horrorów o tematyce szkolnej, które jakimś cudem mogłeś przeoczyć

Z okazji pierwszego dnia roku szkolnego prezentuję krótką listę filmów o szkolnej tematyce, które mogły wam umknąć albo zapodziać się gdzieś w zakamarkach waszej pamięci.

Wspomnienia z wakacji 

1) „Sleepaway Camp”

Strachliwa i zamknięta w sobie Angela Baker zostaje wysłana wraz z kuzynem na wakacyjną kolonię. Ale wrażliwe dziewczę nie zaskarbia sobie przychylności rówieśniczek. Jej milcząca postawa sprawia, że dziewczyny tylko szukają pretekstu aby zrobić naszej Angeli na złość. Jednocześnie na widnokręgu pojawia się radosny blondas, która zainteresuje się filmową heroiną i sprawi, że nasz aniołek poczuje jak jej małe serduszko kołacze w rytm letniej miłości. Wszystko było by pięknie, gdyby w tym samym czasie  nie zaczęli ginąć ludzie w dość zagadkowych okolicznościach. Czy skromna Angel może mieć ze zbrodniami coś wspólnego?

2) „The Burning”

Rezolutny pracownik wakacyjnego obozu pada ofiarą żartu młodzieży. Dowcip jest na tyle komiczny, że ofiara pada zwęglona żywcem na ziemię. Oczywiście organizatorzy nie wiele robią sobie z tragedii a turnusy trwają nadal. W pięć lat później letnią kolonią wstrząsa seria brutalnych morderstw. Wszyscy podejrzewają, że to spalony pracownik wrócił i mści się na obozowiczach.

3) „Friday the 13th”

Prawdziwy Obywatel Kane wśród horrorów. Jest w Stanach Zjednoczonych miejsce cieszące się bardzo złą reputacją. To miejsce to Crystal Lake. Nad Crystal Lake przez wiele lat odbywały się młodzieżowe obozy letnie. Aż do czasu, gdy na koloniach zaczęli umierać ludzie a miejsce kaźni zostało zamknięte. Wtedy pojawił się Steve Christy (Peter Brouwer) i postanowił wskrzesić zapomniany kemping. Oczywiście historia zatoczy koło a nam przyjdzie stanąć oko w oko z jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów kina gatunkowego, co stworzy idealną okazję do nakręcenia kolejnych 11 filmów o morderczej latorośli.

4) „Summer Camp Nightmare”

Przedziwna wariacja na temat „Władcy much”. Podczas wakacyjnego obozu krnąbrna młodzież przeciwstawia się władzy okrutnego dyrektora biorąc sprawy w swoje ręce. Wkrótce jednak pod hasła rewolucji wkradnie się okrutna prawda o tym, że wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze od innych. Rzecz dla fanów campu w rytmie goldingowskiej prozy.

Witaj szkoło!

1) „Suspiria”

Genialne dzieło Dario Argento, w którym fabuła schodzi na plan drugi, oddając prymat niezwykłej muzyce, światłu i kolorom. Przygody niewinnej Suzy w świecie czarownic, działających pod przykrywką renomowanej szkoły baletowej w rym muzyki zespołu „The Goblin”. Uczta dla oka, ucha i zmysłów.

2) „Ginger snaps”

Nie jest łatwo być nastolatką, zwłaszcza kiedy występuje się w tandemie z siostrą owładniętą obsesją śmierci a szkolni rówieśnicy naśmiewają się ze sposobu twojego mówienia i ubierania się. Wszystko da się jednak zmienić – wystarczy jedno ugryzienie wilkołaka. Zaskakująco inteligentna propozycja z tragicznym finałem w tle. Ku pokrzepieniu wszystkim brzydkim kaczątkom.

3) „Evil Speak”

Często bywa tak, że jak i w zwierzęcym stadzie tak w klasie młodzieńcza horda w skład której wchodzą najsilniejsze samce, prześladuje najwrażliwsze wyrzutki społeczne. W „Evil speak” ofiara przeistacza się w kata po tym jak za sprawą innowacji technologicznych wezwie do pomocy diabelskie moce. Warte obejrzenia chociażby dla młodego Clinta Howarda.

4) „The Faculty”

Pierwszy w pełni amerykański film Roberta Rodrigueza w którym możemy zobaczyć tak nieprawdopodobne rzeczy jak biegająca na oślizgłych mackach głowa Famke Janssen albo młody Usher wciągający działkę amfetaminy z wkładu do długopisu. A to wszystko w anturażu udających nauczycieli krwiożerczych kosmitów. Banda wschodzących gwiazd plus parodia seriali o młodzieży, Rodriguez w najlepszej formie.

Już za rok matura!

1) „Night of the creeps”

Takiego balu maturalnego nie sposób zapomnieć. Nie dość, że z kosmosu przybyli obcy w postaci wskazujących do ust ślimaków to jeszcze zamieniają ludzi w zombie. A to dopiero czubek góry lodowej! Nieprawdopodobny obraz doczekał się remaku w postaci filmu „Slither”, który mimo, że godny polecenia nie opowiada historii związanej ze szkołą – toteż nie znalazł się na tej liście.

2) „Carrie”

Nie warto stroić sobie żartów z obdarzonej mocą telekinezy niedorozwiniętej emocjonalnie dziewczyny. Zwłaszcza w noc balu maturalnego. Historia z wiadrem świńskiej krwi doczekała się wznowienia. Nowa „Carrie” jest przedmiotem wielu dyskusji, spekulacji i krytyki. Ale dopóki jej nie zobaczymy, ciężko się bezie do niej ustosunkować.

3) „Prom night”

Mówią że karma zawsze wraca. Przykona się o tym czterech przyszłych – niedoszłych maturzystów z Jamie Lee Curtis na czele. Przyjdzie im zapłacić słoną cenę za próbę zatuszowania makabrycznego wypadku. Przyszły reżyser Xeny i serialu Robocop dwoi się i troi by film straszył a jednak nie udało mu się uciec od komediowych scen. Zamierzone czy nie, warte zobaczenia.

4) „The Loved ones”

Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie, nawet jeśli wydają ci się błahe. Odrzucając zaproszenie Loli na bal maturalny, Brent nie wie jeszcze, że przyjdzie mu poznać co to prawdziwe piekło. Dziewczę nie jest bowiem do końca normalne a jej poczucie krzywdy i rekompensaty nie do końca zgadza się z powszechnym wyobrażeniem na ten temat. Niskobudżetowa produkcja trzymająca w napięciu aż do samego końca. Dla fanów krwi, wiertarek i zombie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Strachamam – Pinterest

Poster Perversion

Kocham dziwne kino

Kocham dziwne kino!

Panorama Kina

Cinema Frankenstein

Strach ma skośne oczy

Kategorie

Stracha Mam

Witaj w świecie grozy

DVD Commentary

From action movies to zombie flicks, sharing filmmakers' commentary on the films you love

AtmoWorks

A World Away, Worlds Within

The Dollar Horror Blog

A Celebration of All Things Spooky and Weird

Confessions Of A Christian Freak

[the various brain droppings, rants and general wackiness of Uncle NecRo]

Radio of Horror Blog

The Longest Running Horror Show in New England

Stigmatophilia's gore splattered corner of insanity.

Horror, Gore, Exploitation, Trash, Cult Movies; Reviews, Interviews, Music and More...

AnythingHorror.com

Horror Movies, Horror News, and So Much More

The Horrifically Horrifying Horror Blog

Inspiring ghouls of the fictional world of horror everywhere.

The B-Horror Blog

HORROR MOVIES: THE GOOD, THE BAD AND THE VERY, VERY UGLY...

Funky Jeff

Music&lifestyle worth writing about...

HORROR RISES FROM SPAIN

You Spanish horror podcast

Świątynia Krzyku

Poezja Kosmicznego Horroru

%d blogerów lubi to: